Yazılar

KORAY BÜYÜKASAR HABERLERİ

1) http://arsiv.zaman.com.tr/2003/10/06/doguanadolu/butun.htm

DEPREMZEDE 100 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

Beşiktaş Spor Kulübü kuruluşunun 100.yıl kutlamaları çerçevesinde Bingöl’de 100 depremzede çocuğu sünnet ettirdi.
Bingöl öğretmen evinde gerçekleşen sünnet törenine Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coş, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, Divan Kurulu Üyesi Koray Büyükasar, Genç Beşiktaşlılar Derneği Yöneticisi İlhan Gülvan, daire amirleri ile sünnet olan çocukların aileleri katıldı.
Erkekliğe ilk adım atan 100 depremzede çocuğa siyah–beyaz sünnet kıyafeti, forma, elbise ve okul çantası hediye edildi.
Beşiktaş kıyafetleri içinde sünnet olmaya gelen çocuklar, iğneyi görünce korkudan ağlarken, aynı çocuklar sünnet esnasında hiç korkmadılar. Sünnet olan çocuklarla hatıra fotoğrafı çeken Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coş ile Beşiktaşlı Yönetici Koray Büyükasar kucağına aldıkları çocuklar uyuya kalınca ilginç görüntüler oluştu.
Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Koray Büyükasar, Beşiktaş’ın 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde her ilde 100 çocuğu sünnet etme kararı aldıklarını belirterek, “Bu sene Bingöl’de 100 çocuğu sünnet etme kararı aldık. Sünnet ettiğimiz 100 çocuğu genç birer kartal olarak Beşiktaş camiasına katılmalarını sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coş ise, Beşiktaş Divan Kurulu ve Beşiktaş camiasına teşekkür ederek, Galatasaray’ı yardıma davet etti. Vali Coş, “Depremden etkilenen 100 çocuğu sünnet ettiren ve onlara yardımda bulunan Beşiktaş camiasına teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi fenerbahçe daha önce maddi katkıda bulundu. Fenerbahçe’nın katkısıyla Endüstri Meslek Lisesi’nde 8 prefabrik derslik yapıldı. Galatasar spor kulubümüzü de yardıma davet ediyorum” diye konuştu.
Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coşkun, sünnet olan bütün çocuklara 1’er adet çeyrek altın taktı. İl Sağlık Müdürlügü personeli tarafından gerçekleştirilen sünnetin masraflarının, BJK ve Valilik tarafindan karşılandığı bildirildi.
Abdullah Çelik, Bingöl


2) http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=40374

KÜSKÜNLER DYP'DE

FLORYA Mavi Marmara'da Orhan Keçeli'nin iftar yemeğinde, DYP örgütünün 1994'te tasfiye edilen Karadeniz ekibi hazır.
Çiller, 1991'de Demirel'i iktidara taşıyan isimleri bugün 'Türkiye sevdalıları'' diye tanımlıyor. Keçeli, ‘‘Nerede kalmıştık’’ diyerek yıllar önce ayrıldığı partisine 8 Aralık’ta dönüş yapacak... Söz verdiği halde Hüsamettin Cindoruk'un gelmemesine kızarken, Aydın Menderes'in mesajından sevinç duydu bu kadro... Çiller ailesiyle geçmişte 'kavgalı' olan Keçeli'nin dün ‘‘Boynuz kulağı geçti. Bize bir el uzattı. Bu eli tutmamak bizim delikanlılığımıza yakışmazdı’’ derken, siyasette küs olmaz kuralını işletmiyor mu? Çiller'in ‘‘Kır'atın şaha kalkması, Türkiye'nin şaha kalkması demek ’’ diye konuşması DYP'lileri pek coşturdu. Ancak 1991'de İstanbul'da % 20 oy oranına ulaşmak kolay mı? Konuşmalarda, davetli olmasına karşın mesaj göndermeyen Süleyman Demirel'den söz eden olmadı. DYP'nin İstanbul'daki 'kurtları'nın anlattığına göre, Demirel'e gidip ‘‘Ne yapalım’’ diye sormuşlar. Ancak ‘‘Biraz daha dolaşın’’ diyerek işaret göstermeyince kırılmışlar Demirel'e... ‘‘Daha ne kadar bekleyeceğiz’’ diyorlar. İftarda DYP İstanbul İl Başkanı Süleyman Soylu ile 27 ilçe başkanının bulunmaması da dikkat çekti. Görevden alınacağını sezen Soylu'nun, Keçeli'ye yönelik suçlamalarda bulunup il başkanlığından istifa edeceği söyleniyor. Eskilere göre, Soylu örgütte biraz 'amatör' kalıyor. Koray Büyükasar'a görev verilir mi? DYP'de Çiller'in eski 'A Takımı' ile eskilerin kavgasının büyüyeceği anlaşılıyor.

3) http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=-25007


YETER SÖZ MİLLETİN

DYP'nin eski yöneticileri geçen akşam Yeniköy'de Tansu Çiller'in yalısına 50 adım ötedeki bir lokantada bir araya geldiler. Sanki konuşulanların hemen duyulmasını ister gibiydiler. DYP'nin Anadolu'daki hızını İstanbul örgütünün yakalayamadığını belirterek, Celal Adan'a ağır eleştiriler yönelttiler.

27 kişiydiler yemekte. Çoğu Celal Adan'ın görevden aldığı il yöneticisi ve ilçe başkanlarıydı. DYP'nin misyonunun rayından çıktığını, örgütteki 'budama' sonucu teşkilatların yok olduğunu söylediler.

Seçim sürecine girilirken bir iddiaları vardı; ‘‘Çiller'i biz Başbakan yaptık, onlar erite erite muhalefet yaptılar. Biz onu yine taşımaya hazırız.’’

En tepkili oldukları konu ise, geçenlerde Üsküdar mitinginde Çiller'in 3 bin kişiye konuşmasıydı.

İşte, kulak verdiğimiz konuşmalardan en tepkili sözcükler:

‘‘Hasta yatağımda görevden alındım. Parti elden gitti, ray değiştirdi (Mustafa Keskin), DYP İstanbul'da eski misyonunu kaybetti, ama bu misyon ülkeye gerekli (Mehmet Oğuz), Çiller'in Üsküdar mitingi bir skandaldır. (Hamit Velioğlu), DYP'nin tüm il ve ilçelerinde demokrasinin işlemediğini görüyorum. Bizi Genel Merkez'den uzak tutuyor. İl başkanının DTP kompleksi var. Eyüp'te il başkanına getirdikleri adam Balat'ın nerede olduğunu bilmiyor (Mustafa İyi), Genel Başkan'ın verdiği yetkiyi il başkanı kötüye kullanıyor. Yerini garantilemek için ilçe başkanlarını maşa gibi kullanıyor. Ama sonuçta herkes gider, biz kalırız (Yılmaz Günaydın), Tansu Çiller'i biz Başbakan yaptık, bunlar muhalefete indirdi (Mehmet Özdemir), Çatalca ilçe başkanlığından neden alındığımı anlamış değilim. Getirdikleri arkadaş da TEK'te memur (Namık Kemal Güven), Her şey sıkıştı, bir hava deliği açmamız lazım. Bu toplantılar bir canlanmanın başlangıcıdır. Birleşmenin tek nokta olduğunu da bilelim (Mustafa Uğurlu), Partiyi küçülttüler, hesap soracağız (Aziz Fil), İl yönetimi yorgun; Tansu Hanım'ın Türkiye'deki performansına İstanbul bir türlü ayak uyduramıyor; çünkü doku uyuşmazlığı var (Koray Büyükasar), kendisini il başkanı yapıp parlamentoya gönderdiğimiz kişi -Tekin Ererem- bugün ANAP'a gitti (İlhan Koç), İl örgütündeki sıkıntıları bir komite tarafından Ankara'ya iletmemiz gerekiyor . (Hüseyin Özdemir)

4) http://www.habervitrini.com/haber/besiktasta-divan-baskanligina-seref-nasir-secildi-28301/

BEŞİKTAŞ'TA DİVAN BAŞKANLIĞINA ŞEREF NASIR SEÇİLDİ

Beşiktaş'ta Divan Kurulu Başkanlık seçimi sonuçlandı. Kabataş Erkek Lisesi Hamdi Saver Lisesi'nde gerçekleştirilen başkanlık seçiminde, 197 üyenin 93'ünün oyunu alan Şeref Nasır, Beşiktaş Divan Başkanlığına seçildi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta Divan Kurulu Başkanlık seçimi sonuçlandı. Kabataş Erkek Lisesi Hamdi Saver Lisesi'nde gerçekleştirilen başkanlık seçiminde, 197 üyenin 93'ünün oyunu alan Şeref Nasır, Beşiktaş Divan Başkanlığına seçildi. Şeref Nasır'ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor: Yılmaz Ekergil, Coşkun Ergün, Atilla Özgan , İlyasTunaoğlu, Koray Büyükasar ve Bülent Önkol bulunuyor. Diğer adaylardan ise Tali Çalbatur 78, Necati Toker ise 26 oy aldı.


5) http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/9666554.asp

DEMİRÖREN ŞEHİTLİĞE ÇİÇEK BIRAKTI 15 Ağustos 2008

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, genel sekreter Kenan Öner, yönetici Şeref Yalçın, Nedim Sarsmaz ve Hakan Aksoy dün maç öncesi SirokiBrijeg yöneticileri ile yemek yedi. Eski yöneticilerden Sedat Kesen, Koray Büyükasar, Ahmet Özkaya’nın da katıldığı toplantıda konuşan başkan Yıldırım Demirören, Bosna Hersek’i kardeş ülke olarak gördüklerini ve karşılaşmanın fairplay içinde geçeceğine inandığını söyledi. Demirören, kamp yaptıkları Mostar’da Osmanlılar döneminde yapılan tarihi köprüyü yöneticilerle gezerken 15 yıl önce çıkan iç savaşta hayatlarını kaybeden Boşnak şehitliğine çiçek bırakarak dua etti.6) http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaldetayv3&articleid=632938&categoryid=103

DİVAN BAŞKANI ŞEREF NASIR

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı'na Şeref Nasır seçildi. 3 adayın yarıştığı seçimde 197 üye oy kullanıldı.
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı'na Şeref Nasır seçildi. 3 adayın yarıştığı seçimde 197 üye oy kullanıldı. Şeref Nasır 93 oy alarak, 2 yıl için Divan Kurulu Başkanlığı'na seçilirken, diğer adaylardan Tali Çalbatur 78, Necati Toker ise 26 oy aldı. Başkanlığa seçilen Şeref Nasır'ın yönetim kurulu listesinde Yılmaz Ekergil, Bülent Önkol, Coşkun Ergün, İlyas Tunaoğlu, Koray Büyükasar ve Atilla Özgan bulunuyor. Divan Kurulu üyesi olan kulüp başkanı Serdar Bilgili de Kabataş Erkek Lisesi'ne gelerek seçimde oyunu kullandı. (Spor Servisi)


7) http://www.ligtv.com.tr/haber/sinan-engin-zarar-verir

"Sinan Engin Zarar Verir"

Beşiktaş'ta Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesi ve Konyaspor maçında Engin'in aleyhine açılan pankartlar Şampiyonlar Ligi'nde FC Zürih ile oynanan maçın da önüne geçti.

Zaman gazetesindeki habere göre Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, eski Başkan Serdar Bilgili, Fikret Orman ve Koray Büyükasar geçtiğimiz hafta Boğaz'da bir yemek yiyerek son günlerde meydana gelen olayları değerlendirdi.

Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesinin kulübe zarar verdiği düşüncesinde birleşilirken "Ertuğrul Sağlam doğru işler yapıyor. Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım var. Aldığı sonuçlar da gelecek için ümit veriyor. Ama Engin'in menajer olarak geri dönmesi takıma nasıl bir katkı yapacak? Tribünlerde açılan pankartlar hiç hoş olmuyor. Dışarıdan bakanlar farklı algılıyor. Doğrusu Başkan Demirören'in neden böyle bir operasyon yaptığını anlayamadık." fikrinde buluştukları öğrenildi.

Fulya Projesi
Süleyman Seba yemekte çok fazla kalmadan ayrılırken, sohbette Siyah-Beyazlı kulübün borçlarının her geçen gün artmasının da tartışıldığı belirtildi.

Özellikle Başkan Yıldırım Demirören'in kendi cebinden para vererek borç oranının artırılması ve kulübün gelirlerinin ileriye dönük kullanılması da görüşmenin ana unsurlarından biriydi. Yemekte, yönetimin kaynakları yeniden gözden geçirip özellikle Fulya projesinden gelecek paranın doğru bir şekilde kullanılması için sıkı bir denetimin kurulması gerektiği kaydedildi.

8) http://www.bjk.com.tr/tr/haber/30911/baskanimiz_a_cagri.html

BAŞKANIMIZ’A ÇAĞRI 28.04.2004

Divan Başkanımız Şeref Nasır’ın önderliğinde toplanan Camiamız’ın önde gelen isimleri, Başkanımız Bilgili’nin göreve devam etmesi isteğinde bulundu.

Akaretler’deki Kulüp binamızda Divan Başkanımız Şeref Nasır’ın önderliğinde Camiamız’ın önde gelen isimleri biraraya geldi. Saat 16.00’da başlayan ve 2 saat süren toplantının sonucunda yapılan açıklamada, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz’un görevine devam etmesi ısrarla istendi. Toplantıya katılan isimlerin tek tek imzaladığı bildiri şöyle:

“Biz aşağıda imzası olanlar; geçtiğimiz hafta kendi evimizde yaşanan hadiselerin mazisi şerefle dolu kulübümüze yakışmadığı ve bizleri incittiği, başta Kulübümüz’ün Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine ve misafir takımın Başkanına yönelik sözlü ve ahlaka, şeref ve haysiyete yakışmayan her türlü izahattan uzak bu alçakça saldırıyı kınıyor, telin ediyoruz.
Spor sahalarında yaşanan bu müessif hadiselere onurlu bir tepki koyan Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz’un görevi bırakma kararını geri alarak,
Beşiktaşlılar’a yakışan Fair Play anlayışının ve sahalardaki olayların önlenmesine yönelik çıkışlarının sürdürülmesi aynı zamanda Türk Sporu içinde zorunlu bir görev halini almıştır.


Bu nedenle bu asil davranışın etkilerini tam olarak yansıtarak ve bir avuç kötü söz sahibinin tepkisine prim vermemek için Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz’un göreve dönmelerini ısrarla talep ediyor, kendilerini görev başına davet ediyoruz.”

Toplantıya Divan Başkanımız Şeref Nasır, Divan Kurulu üyelerimiz; Yılmaz Ekergil, İlyas Tunaoğlu, Bülent Önkol, Coşkun Ergun, Koray Büyükasar ve Atilla Ozgan’ın yanı sıra Camiamız’ın önde gelen şu isimleri (alfabetik sıraya göre) katıldı:

Affan Keçeci, Atıf Keçeci, Aziz Çankırı, Burhan Öniştekin, Cemil Ulusel, Celal Soydan, Cengiz Eltutar, Cüneyt Çilingiroğlu, Erdal Batmaz, Erdoğan Nasır, Erol Kaynar, Ethem Karpat, Fahrettin Curoğlu, Fahri Utku, Ferhat Özgen, Fikret Orman, FiruzDrahşan, Gazi Akınal, Hasan Gocay, Hidayet Yavuz, Hulusi Özdurmaz, Levent Erdoğan, Mekki Başak, Mesut Arda, Metin Keçeli, Nevzat Demir, Oğuz Anter, Oktay Çokyüksel, Orhan Ertanhan, Recai Uğurluoğlu, Sami Albayrak, Turgay Atasü, Yalçın Karadeniz, Yemen Ekşioğlu, Yıldırım Demirören, Y.KemalGençer ve Yılmaz Soysal.

9) http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=-140433

Ve Kongre Kızıstı
Adaylıktan çekilen Mehmet Gül, Arat'ı destekleyecek
Beşiktaş başkan adayları liste için harıl harıl çalışıyor. Arat, Ali Baransel'i de kadrosuna kattı. Bilgili, Ahmet Hamoğlu, Necati Akçağlı ile el sıkıştı. Mehmet Kazancı ise Turgay Ciner, Zafer Yıldırım'la anlaştı. Nevzat Demir de İsmail Ünal ve Ömer Çimen'i listesine dahil etti.
Arat Hızlı Başladı
Beşiktaş'ta 26 Mart'ta yapılacak kongre için çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Dün de Başkan adaylarından MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, Hasan Arat'ı desteklemek için adaylıktan çekildiğini açıkladı. Arat, Gül'ün desteğinin yanısıra listesine Bursa'dan Göksel Koçan ve Cumhurbaşkanlığı eski basın sözcüsü ve TGRT Genel Müdürü Ali Baransel'i de listesine aldı.
Gül: Gönlüm Arat'ta
Aday enflasyonunun Beşiktaş'a fayda yerine zarar getireceğini vurgulayan Mehmet Gül, dün basın toplantısında şöyle konuştu: Arat ile uzun uzun konuştum. O'nunla Beşiktaş'a aynı pencereden bakıyoruz. Gönlümden Hasan Arat'ı desteklemek geçiyor. Bence Beşiktaş'ı ileriye götürecek aday Arat'tır'' diye konuştu.
Baransel Listede
Cumhurbaşkanlığı eski basın sözcüsü ve TGRT Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Ali Baransel ise ‘‘Genç, enerjik ve donanımlı Arat yönetiminde Beşiktaş'ın özlenen atılımı gerçekleştirebileceğini düşünüyorum. Yönetim kurulunda kamuoyunda kimliği kişiliği ve uğraş verdiği alandaki başarısı ve karizması bilinen isimlere yer verilmesi üzerinde hassasiyetle durulmaktadır’’ dedi.
Bilgili Kararlı
Kongre çalışmalarını aralıksız sürdüren başkan adaylarından Serdar Bilgili ise Ahmet Hamoğlu, Bahri Büyükhanlı, Hüsnü Güreli gibi isimlerin dışında Tekfen Yönetim Kurulu Başkanı Necati Akcağlı ile el sıkışırken Timlo Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Uyarer ile görüşme yapacak. Yönetimini Beşiktaş'ı Avrupa'da taşıyacak kişilerden oluşturduğunu belirten Bilgili yarın kongre üyeleri ile bayramlaşacak.
Kazancı İddialı
Zafer Yıldırım, Turgay Ciner gibi güçlü isimlerle hazırlanan Beşiktaşlılar Cemiyeti Başkanı ve Beşiktaş Kulübü Başkan adayı Mehmet Kazancı’nın ise 18 kişilik yönetim kurulu listesine Erol Kohen, Bedrettin Dalan gibi isimleri dahil edeceği ifade edildi. Kazancı Ayazağa'da altyapı için yaptırılan tesis ile Ümraniye'de yapılacak 7 milyon dolarlık kompleksin hibe edileceğinide ifade etti.

Demir Israrlı
Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın yakın arkadaşlarından Mesut Arda, İsmail Ünal ve Ömer Çimen'i listesine dahil eden başkan adayı Nevzat Demir ise kadrosu için İzmir'den Emin Önal, Prof. Faruk Durbin, Prof. Turgay Atasü ile görüşmelerini sürdürüyor. Demir ‘‘Kimse ile birleşmeyeceğim. Onurumla aday oldum, onurumla sürdürürüm’’ yorumunu yaptı.
İŞTE LİSTELER
BEŞİKTAŞ Başkan adayları dün kulübe gelerek listelerini verdiler. Başkan adaylarının listesi şöyle:
Ferhat Özgen, Ali Baransel, Tankut Dinç, Doğan Yakupoğlu, Necdet Özsezgin, İlhan Atadeniz, Hüsrev Akın, Eren Kamışlı, Fahrettin Curoğlu, Bahattin Beyoğlu, Mehmet Gürel, Süleyman Eren, Serdar Keskin, Koray Büyükasar, Yılmaz Kaptanoğlu
Armağan Özdinç, Behçet Ümitlen, Cengiz Uyarer, Burhan Enuştekin, Nevzat Sürmeli, Aydın İzgeç, Ömer Sabancı, İlker Özbilek, Necati Akçağlılar, Bahri Büyükhanlı, Yıldırım Demirören, Cengiz Zülfikaroğlu, Kerem Üstünkaya, Murat Türkmenoğlu, Hüsnü Güreli, Erol Kaynar, Haluk Ekinci, Fikret Orman.
Hüsnü Özyeğin, Em.Tüm.Gen. Altay Tokat, Turgay Ciner, İbrahim Polat, Mehmet Mermer, Zafer Yıldırım, Tevfik Yamantürk, Fatma Girik, Engin Baltacı, Metin Keçeli, Erol Kohen, Hüseyin Mican, Yılmaz Ekergil, Mehmet Sabancı, Levent Çifter.
İsmail Ünal, Kenan Kurşunoğlu, Emin Önal, Mustafa Süzer, Prof. Dr. Oktay Çokyüksel, Ömer Çimen, Cevdet Satar, Sefa Dinçer, Yılmaz Soysal, Faik Akdil, Erdal Acar, Bahattin Beyoğlu, Ekrem Keçoğlu, Osman Parlar, Metin Antik, Hakan Balkaner, Erdal Muşkara.
Metin Doğantimur, Ejder Karayılanoğlu, Gazi Akınal, Bekir Sukuşu, Yılmaz Soysal, Aziz Çankırı, Yılmaz Ekergil, Cengiz Eltutar, Aydın Ayaydın, Sedat Kesen, Necmettin Yılmaz, Ahmet Gecü, İlhami Zülfikaroğlu, Ahmet Kıvrak.

10) http://www.milliyet.com.tr/2004/05/26/son/sonspo30.html

BEŞİKTAŞ'TA ADAYLAR, ADAY LİSTELERİNİ DİVAN KURULU'NA VERDİ...

Beşiktaş Kulübü'nün 30 Mayıs Pazar günü yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi başkan adayları, kesinleşen yönetim kurulu aday listelerini Divan Kurulu'na verdi.
Başkan adayları Affan Keçeci, Erol Kaynar, Fikret Orman ve Yıldırım Demirören, Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır ile görüşerek, yönetim kurulu aday listelerini teslim etti.
Başkan adaylarının açıkladıkları yönetim kurulu aday listeleri şöyle:

Affan Keçeci
Asil: Dündar Yetişener, Murat Akdoğan, Zekeriya Alp, Orhan Ballı, Suat Oktar, Yücel Mermer, Coşkun Bozanlı, Yusuf Men, Nadir Doyuran, Okay İşcan, Hayri Cem, İlhan Atadeniz.
Yedek: Ziya Alp Gülan, İbrahim Fırat, Murat Daşdemir, Nejdet Tarhan, Figen İspir, Ethem Özçelik.

Erol Kaynar
Asil: Mehmet Hotiç, Yavuz Çizmeci, Kemal Köprülü, Mahmut Yeşil, Cüneyt Çilingiroğlu, Gülnaz Arsel, Ragıp Akın, Necmi Kavuşturan, Tavit Köletavitoğlu, Sefa Dinçer, Argun Özverir, Turgut Toplusoy.
Yedek: Turgay Pirinç, Vedat Okyar, Ömer Mustafaoğlu, Bülent Akyüz, Dilaver Özturan, İsmet Müstecaplıoğlu.

Fikret Orman
Muzaffer Nasıroğlu, İbrahim Altınsay, Levent Erdoğan, Kerem Üstünkaya, Talha Görgülü, Hasan Gürsoy, Cem Bilge, Burhan Enuştekil, Ceri Susar, Ahmet Kavalcı, Koray Deniz, Deniz Atalay, Ömer Çimen, Ferit Özdemir, Tamer Kıran, Şerif Nuri Usanmaz, Recep Pehlivanoğlu, Erdal Karacan.

Yıldırım Demirören
Asil: Murat Aksu, Kıvanç Oktay, Yahya Kemal Gencer, Reha Muhtar, Can Akın Çağlar, Erhan Kamışlı, Koray Büyükasar, Sinan Vardar, Hakan Kalkavan, Hüseyin Yücel, Latif Ayaz, Adnan Demir.
Yedek: Fikret Ercan, İbrahim Murat Ürünsak, Bülent Deriş, Kenan Öner, İlhan Durusoy, Süleyman Eren.

RENK SEÇİMİ VE KONUŞMA SIRASI BELİRLENDİ
Başkan adaylarının kongrede kullanacakları pusulaların renkleri de belirlendi.
Kulüp binasında gerçekleştirilen toplantı sonrası kongrede Erol Kaynar turuncu, Yıldırım Demirören sarı, Affan Keçeci yeşil, Fikret Orman'ın da beyaz oy pusulası kullanacağı bildirildi.
Diğer yandan kongrede, 5-10 dakika ile sınırlandırılan konuşma sırası ise Yıldırım Demirören, Erol Kaynar, Fikret Orman, Affan Keçeci olarak belirlendi.

11) http://www.fotomac.com.tr/Besiktas/2010/01/18/genc_bjkliler_toplandi

GENÇ BJK'LİLER TOPLANDI
Beşiktaş camiasının en eski gençlik hareketlerinden Genç Beşiktaşlılar Grubu, Hasbi'de bir araya geldi. Levent Çifter, İlhan Gölvan, Koray Büyükasar'ın önderliğini yaptığı Genç Beşiktaşlılar, seçimde Yıldırım Demirören'i destekleyecek.


12) http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaldetayv3&articleid=712137&categoryid=103

KARTAL'DA BAŞKAN ADAYLARININ LİSTELERİ HAZIR
Levent Erdoğan, Ömer Çimen, Kerem Üstünkaya, Ahmet Kavalcı, İbrahim Altınsay, Erdal Karacan, Muzaffer Nasıroğlu, Ferit Özdemir, Koray Deniz...
Fikret Orman
Levent Erdoğan, Ömer Çimen, Kerem Üstünkaya, Ahmet Kavalcı, İbrahim Altınsay, Erdal Karacan, Muzaffer Nasıroğlu, Ferit Özdemir, Koray Deniz, Deniz Atalay, Ceri Susar, Cem Bilge, Talha Görgülü, Hasan Gürsoy, Burhan Enuştekin, Tamer Kıran, Nuri Usanmaz, Recep Pehlivanoğlu
Yıldırım Demirören
Murat Aksu, Erhan Kamışlı, Kıvanç Oktay, Reha Muhtar, Adnan Demir, Latif Ayaz, Koray Büyükasar, Hakan Kalkavan, Can Akın Çağlar, Sinan Vardar, Kemal Gencer, Hüseyin Yücel, Murat Ürünsak, Fikret Ercan, İlhan Durusoy, Kenan Öner, Bülent Deriş, Süleyman Eren
Erol Kaynar
Kemal Köprülü, Turgay Pirinç, Erhan Oymak, Seyfullah Serdaroğlu, Gülnaz Arsel, Yavuz Çizmeci, Tavit Köletavitoğlu, Mehmet Hotiç, Mahmut Yeşil, Cüneyt Çilingiroğlu, Mahmut Naibi, Necmi Kavuşturan, Sefa Dinçer, Turgut Toplusoy, Ragıp Akın
Affan Keçeci
Murat Akdoğan, Zekeriya Alp, İlhan Atadeniz, Orhan Ballı, Coşkun Bozanlı, Hayri Cem, Nadir Doyuran, Okay İşcan, Yusuf Men, Suat Oktar, Dündar Yetişener, Yücel Mermer, Ziya Alp, Murat Daşdemir, İbrahim Fırat, Figen İşbir, Ethem Özçelik, Nejdet Tarhan


13) http://www.internethaber.com/besiktasta-adaylarin-listeleri-tamam-73368ah.htm

BEŞİKTAŞ'TA ADAYLARIN LİSTELERİ TAMAM

Beşiktaş Kulübü'nün 30 Mayıs Pazar günü yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi başkan adayları, yönetim kurulu aday listelerini Divan Kurulu'na sundu. Başkan adayları Affan Keçeci, Erol Kaynar, Fikret Orman ve Yıldırım Demirören, Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır ile görüşerek, yönetim kurulu aday listelerini teslim etti. Beşiktaş Başkan Adaylarının Yönetim Kurulu Aday Listeleni şöyle; Affan Keçeci Asil: Dündar Yetişener, Murat Akdoğan, Zekeriya Alp, Orhan Ballı, Suat Oktar, Yücel Mermer, Coşkun Bozanlı, Yusuf Men, Nadir Doyuran, Okay İşcan, Hayri Cem, İlhan Atadeniz. Yedek: Ziya Alp Gülan, İbrahim Fırat, Murat Daşdemir, Nejdet Tarhan, Figen İspir, Ethem Özçelik. Erol Kaynar Asil: Mehmet Hotiç, Yavuz Çizmeci, Kemal Köprülü, Mahmut Yeşil, Cüneyt Çilingiroğlu, GülnazArsel, Ragıp Akın, Necmi Kavuşturan, Tavit Köletavitoğlu, Sefa Dinçer, Argun Özverir, Turgut Toplusoy. Yedek: Turgay Pirinç, Vedat Okyar, Ömer Mustafaoğlu, Bülent Akyüz, Dilaver Özturan, İsmet Müstecaplıoğlu. Fikret Orman Muzaffer Nasıroğlu, İbrahim Altınsay, Levent Erdoğan, Kerem Üstünkaya, Talha Görgülü, Hasan Gürsoy, Cem Bilge, Burhan Enuştekil, Ceri Susar, Ahmet Kavalcı, Koray Deniz, Deniz Atalay, Ömer Çimen, Ferit Özdemir, Tamer Kıran, Şerif Nuri Usanmaz, Recep Pehlivanoğlu, Erdal Karacan. Yıldırım Demirören Asil: Murat Aksu, Kıvanç Oktay, Yahya Kemal Gencer, Reha Muhtar, Can Akın Çağlar, Erhan Kamışlı, Koray Büyükasar, Sinan Vardar, Hakan Kalkavan, Hüseyin Yücel, Latif Ayaz, Adnan Demir. Yedek: Fikret Ercan, İbrahim Murat Ürünsak, Bülent Deriş, Kenan Öner, İlhan Durusoy, Süleyman Eren. Öte yandan 30 Mayıs Pazar günü yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısında, Erol Kaynar turuncu, Yıldırım Demirören sarı, Affan Keçeci yeşil, Fikret Orman'ın da beyaz oy pusulası kullanacak. Kongrede, 5-10 dakika ile sınırlandırılan konuşma sırası ise Yıldırım Demirören, Erol Kaynar, Fikret Orman, Affan Keçeci olarak belirlendi.

14) http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2003/11/13/371306.asp

BAŞKAN BİLGİLİ'YE YEMEK VERİLECEK

Kadıköylü İşadamları Birliği Başkanı Aydın İzgeç, başkan Serdar Bilgili ve yönetimine önümüzdeki hafta çarşamba günü iftar yemeği verecek. Bu arada Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, Koray Büyükasar, Yılmaz Ekergil, pazartesi günü başkan Serdar Bilgili, ikinci başkan Hüsnü Güreli, futbol şube sorumlusu Yıldırım Demirören, Kıvanç Oktay ve kongre üyelerine yemek verecek.

15) http://www.milliyetciforum.com/sebadan-engine-veto-8226.html

SEBA'DAN ENGİN'E VETO !

Beşiktaş'ta Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesi ve Konyaspor maçında Engin'in aleyhine açılan pankartlar Şampiyonlar Ligi'nde FC Zürih ile oynanan maçın da önüne geçti. Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, eski Başkan Serdar Bilgili, Fikret Orman ve Koray Büyükasar geçtiğimiz hafta Boğaz'da bir yemek yiyerek son günlerde meydana gelen olayları değerlendirdi.
Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesinin kulübe zarar verdiği düşüncesinde birleşilirken "Ertuğrul Sağlam doğru işler yapıyor. Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım var. Aldığı sonuçlar da gelecek için ümit veriyor. Ama Engin'in menajer olarak geri dönmesi takıma nasıl bir katkı yapacak? Tribünlerde açılan pankartlar hiç hoş olmuyor. Dışarıdan bakanlar farklı algılıyor. Doğrusu Başkan Demirören'in neden böyle bir operasyon yaptığını anlayamadık." fikrinde buluştukları öğrenildi.
Süleyman Seba yemekte çok fazla kalmadan ayrılırken, sohbette Siyah-Beyazlı kulübün borçlarının her geçen gün artmasının da tartışıldığı belirtildi. Özellikle Başkan Yıldırım Demirören'in kendi cebinden para vererek borç oranının artırılması ve kulübün gelirlerinin ileriye dönük kullanılması da görüşmenin ana unsurlarından biriydi. Yemekte, yönetimin kaynakları yeniden gözden geçirip özellikle Fulya projesinden gelecek paranın doğru bir şekilde kullanılması için sıkı bir denetimin kurulması gerektiği kaydedildi.
Bu arada Beşiktaş, Kasımpaşa ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün devam etti. Siyah-Beyazlı takımda futbolcuların neşeli oldukları gözlendi. Temel Yirmibeşoğlu, İstanbul

16) http://www.turfad.org.tr/uyeler.asp?pg=3&GID=41

TÜRKİYE FUTBOL ADAMLARI DERNEĞİ ÜYELİĞİ

17) http://www.habervitrini.com/haber/yeni-besiktas-yonetiminde-renkli-isimler-var-132201/


YENİ BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNDE RENKLİ İSİMLER VAR

18) RECEP T. ERDOĞAN: REFERANSIM İSLAM

Birdostumuz, ‘‘Siz bakmayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şimdilaik ve demokratsavunuculuğunasoyunduğuna’’ diyerek, duyduğubirolayıanlatıyor.‘‘AcabaErdoğan 7-8 ay içinde mi değişti?’’ diye soruyor.
Tarihgeçenyılın son günleridir.
Erdoğan, siyasi parti kurmak üzere çeşitli temaslar yapmaktadır.Siviltoplumkuruluşlarıyla da görüşmektedir.Bu arada İstanbul DedemanOteli'nde 'Marmara GrubuVakfı' yönetimiilebirarayagelir.
Marmara GrubuVakfı'nınyemeğinde, Başkan Dr. AkkanSuverile Prof. Ahmet Samsunlu, Mithat Yümlü, Dr. FatihSaraçoğlu, KorayBüyükasar, Ali Bars, NecdetAygün, Atilla Cömert ve Selim Ergüder bulunmaktadır.
Beraberindeeski RP milletvekillerindenGöksalKüçükalibulunanErdoğan, yemekboyunca ‘‘Referansım İslam’’ diyerek, dörteğilimin 'İslam bahçesi'ndebirleştirilmesiningerekliliğinivurgular. Ali Bars'ın, ‘‘AB'yeevet mi hayırmıveevetseniçin, hayırsaniçin’’ sorusunaiseAvrupaÇelikBirliği'nianlatarakcevapvermeyeçalışır.
Bu arada Dr. Suver, Erdoğan'akarşıçıkar:
‘‘Referansım İslam demenizyanlışbirdeğerlendirme. O zamanbirbaşkası da referansım Alevilik, birdiğerireferansımTürklük, birdiğeri de referansımKürtlük, birdiğeri de Çerkezlikderseülkebölünmetehlikesiilekarşıkarşıyakalır. OysaBatı'da din devletişinekarışmaz. Ne birrahip, ne birpapaz, ne de birkeşiş, ne belediyemeclisiüyesi, ne belediyebaşkanı, ne milletvekili, ne bakan, ne başbakan, ne cumhurbaşkanıve ne de HavaKuvvetlerikomutanıolmayıdüşünür. Bizdeisesizmüezzini, milletvekilliğinevebakanlığagetirmeyeçalışıyorsunuz.’’

19) http://www.hurriyet.de/haberler/son-dakika/171227/haber

YÖNETİM ERTUĞRUL SAĞLAM'I GÖNDERMEK İSTİYOR ...
Beşiktaş Başkanı, Metalist darbesi sonrası yöneticilerle görüşüp Ertuğrul Sağlam hakkındaki fikirlerini öğrendi. Tek pozitif görüş alamadı. Yöneticiler Lucescu, Samet Aybaba, Gerets, Mustafa Denizli isimlerini gündeme getirdi.
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Ukrayna'da Metalist Kharkiv karşısında alınan 4-1'lik hezimetle UEFA Kupası'na 1. Tur'da veda edilmesinin ardından üzüntü ve sinirden ne yapacağını bilemiyordu. Maç sonrası kaldıkları Kharkov Otele gelen Demirören, genel sekreter Kenan öner, Ertunç Soğancıoğlu ve Şeref Yalçın, Halim Aydın, Nedim Sarsmaz, Hakan Aksoy, eski yönetici Koray Büyükasar ile yemekli toplantıya katıldı.

 

© Her Hakkı Saklıdır.